Úvodní strana > Aktuality > Projekt "Podaná ruka" schválen >

Projekt "Podaná ruka" schválen

14.11.2008 09:40

Dne 15. 10. 2008 schválilo Zastupitelstvo Ústeckého kraje na svém zasedání naši žádost o grantový projekt "Podaná ruka". V současné době probíhají práce na přípravě Smlouvy o realizaci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnosti (OP VK).

Projekt navazuje na partnerství vytvořené v projektu  JUNIORAKTIV, který byl realizován v od listopadu 2006 do května 2008 a byl zaměřen na vzdělávací a poradenské aktivity pro klienty dětských domovů a žáků speciálních škol.

Projekt "Podaná ruka" bude zahájen v lednu 2008 a bude ukončen v červenci 2011, nositelem je Občanské sdruženi GENESIA a mezi partnery patří regionální dětské domovy v Mostě, Hoře Svaté Kateřiny, Chomutově, Vysoké Peci a dále dětské domovy spojené se základními školou v Žatci a Duchcově, jakož i Základní škola v Litvínově-Janově a Bitozevsi. Toto široké spektrum partnerů umožní efektivní realizaci společných vzdělávacích aktivit pro pedagogické pracovníky, ale též pro děti a zároveń umožní permanentní výměnu zkušeností a poznatků nejen s projektovými aktivitami.

Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočet ČR.


Starší články