Úvodní strana > Aktuality > DD Duchcov 03/2010 - 1. modul Job Step na SŠ Trmice >

DD Duchcov 03/2010 - 1. modul Job Step na SŠ Trmice

03.03.2010 15:32

V návaznosti na proběhlém úvodním seznámení dětí s modulem Job Step s Mgr. Stádníkovou dne 8. 9. 2010 a dvěmi workshopy s Mgr. Slukovou dne 3. a 23. 11. 2009 se uskutečnil 1. modul Job Step. Realizace 1. modulu byla dojednána se SŠ Trmice. Ve stanovených termínech přijely děti i s pedagogem do Trmic, a to vlakem a následně pokračovali MHD ke škole. Na základě objednávky formou subdodávky se modul uskutečnil v následujících termínech s níže uvedenou náplní:
• 19. 3. 2010 byly dětem předvedeny jednotlivé obory SŠ Trmice:
1. kuchařské práce s přípravou studené kuchyně (chlebíčky), zákusky – dortíky
2. šití oděvů – každý účastník ušil slepičku
3. prodavačské práce – děti shlédly ukázku ozdobného balení dárků a bonboniér
• 20. 3. 2010 byly děti seznámeny s tělesnou výchovou na SŠ, prohlédly si tělocvičny, posilovny, shlédly sportovní aktivity – skok vysoký, sportovní hry, posilování a stolní tenis. Dále byla dětem formou interaktivní tabule prezentována škola, jednotlivé obory vzdělání, byli seznámeni s chodem školy, ukázkami odborných pracovišť v dalších budovách. Děti měly možnost v PC učebně SŠ Trmice vyhledat si webové stránky školy, dále se seznámit s aktuálními informacemi z Úřadu práce a zkusily si jako studenti zdejší školy práci ve wordu, excelu a na internetu.
Všem zúčastněným se ve Střední škole v Trmicích líbilo. Děti se seznámily s obory, které jsou zde vyučovány, s požadavky, které jsou na žáky kladeny a možnostmi uplatnění po absolvování oboru. Při výběru povolání zvažovaly některé z dětí studium ve výše zmiňovaných oborech. Ze strany střední školy byla aktivita velmi dobře připravena.
Modulu Job Step se zúčastnilo 10 dětí (8 hochů a 2 dívky).


Starší články