Úvodní strana > Aktuality > Enviro na SŠEaS v Chomutově – 02/2010 >

Enviro na SŠEaS v Chomutově – 02/2010

09.03.2010 11:17

Při dojednávání programu modulu Job Step na SŠEaS v Chomutově byl dojednán zároveň program modulu Enviro, a to pro DD Most a DD Vysoká Pec. Tématem byly „Obnovitelné zdroje energií + robotika“.
• 28. 2. 2010 se na základě objednávky uskutečnil program s praktickými ukázkami, prohlídky výrobků a zařízení, jako jsou fotovoltaický systém FVS 2000, fototermický systém, tepelné čerpadlo, solární vozítka – modely. Dále si mohly děti prohlédnout publikace a učebnice používané ve výuce a fotodokumentaci. Jelikož počasí zrovna nepřálo exkurzi ve venkovním prostředí, bylo dětem umožněno shlédnout video záznamy o tepelném čerpadle, vodní elektrárně, stavbě větrné elektrárny. Děti zaujala solární vozítka, praktické aplikace úspory energie, kdy viděli např. kolik spotřebuje energie TV, PC a také jak to vypadá s elektrickým polem kolem mobilních telefonů. Zajímal je princip získání energie z vody a jak se buduje tepelné čerpadlo. Vedly diskusi, jak by se dané prvky daly využít v dětských domovech a shodly se, že vše je to otázka peněz, neboť pořízení těchto zdrojů je finančně náročné.
Aktivity se zúčastnily děti z DD Most v počtu 8 dětí (6 hochů, 2 dívky) a z DD Vysoká Pec 5 dětí (1 hoch, 4 dívky).Starší články