Úvodní strana > Aktuality > Další Enviro workshopy v DD Most >

Další Enviro workshopy v DD Most

13.12.2009 20:24

Dne 19. 11., 20. 11. a 12. 12. 2009 proběhly v Dětském domově v Mostě enviromentální workshopy pro děti s lektorkou Ing. Radkou Kottovou.
19. 11. 2009 byly děti seznámeny s následujícími tématy: člověka na planetě Zemi – zemědělství a průmysl, ochrana životního prostředí – obecné informace, spotřeba a šetření s energií, znečišťování ovzduší, znečišťování vody, spotřeba a šetření s vodou. Na závěr workshopu proběhly soutěže, testy a také jejich vyhodnocení. Děti se aktivně snažily zapojovat, bylo jim však nutno pomáhat.
Této aktivity se zúčastnilo 10 hochů.
20. 11. 2009 byly děti seznámeny se spotřebou surovin – porovnávání výrobků, byly seznámeny s pralesem a jejich zvířaty, shlédly video s tématikou voda, energie, odpady, bioprodukty a šetření tepelnou energií. Formou krátkých scének se děti seznamovaly s tím, jak se má chránit životní prostředí a jak šetřit energií a vodou. Na závěr byly kladeny dětem otázky, které byly vyhodnoceny a děti byly ohodnoceny drobnou odměnou.
Této aktivity se zúčastnilo 10 hochů.
• 12. 12. 2009 byly děti seznámeny s biopotravinami – pěstování bez chemikálií, byly seznámeny s označením biopotravin v obchodě – logo, vyplňovali křížovky s otázkami k biopotravinám, rozeznávaly bioprodukty, z pořízených pomůcek připravily těsto z celozrnné mouky a pekly vánoční cukroví; dále pekly také jedlé kaštany a ochutnávaly pořízené biopotraviny.
Této aktivity se zúčastnilo 9 hochů.


Starší články